Włącz standardowy schemat kolorów Włącz kontrastowy schemat kolorów
Mapa serwisu
Kontakt
Serwis bez barier

Sprawniwpracy.pl - to portal rekrutacyjny, skierowany do osób z niepełnosprawnością. "Sprawni w pracy" to z jednej strony działania informacyjne, z drugiej konkretne porady dla szukających zatrudnia i użyteczne rozwiązania dla firm, które dołączą do projektu, czyli mówiąc najkrócej aktywizacja zawodowa osób z niepełnosprawnością. Zadaniem portalu jest wsparcie procesu rekrutacji w firmach i instytucjach, oraz przekonanie pracodawców, że osoba z niepełnosprawnością może być pełnowartościowym pracownikiem. Wszystkie oferty pochodzą ze sprawdzonych źródeł, a ich baza jest na bieżąco uzupełniania.

Z danych GUS wynika, że w Polsce niezmiennie od wielu lat zaledwie co czwarta osoba z niepełnosprawnością jest aktywna zawodowo. Tymczasem w Unii Europejskiej tylko co druga. Zadaniem portalu sprawniwpracy.pl jest poprawa sytuacji osób z niepełnosprawnością na rynku pracy, co wpisuje się w Narodowy Program Zatrudniania Osób Niepełnosprawnych.

Portal sprawniwpracy.pl to miejsce kontaktu osób z niepełnosprawnością szukających zatrudnienia i pracodawców. Pracodawcy, którzy dołączają do portalu, podczas procesu rekrutacji otrzymują wsparcie ekspertów Integracji. Bogata jest również baza kandydatów do pracy, wśród których są ludzie o różnym wykształceniu, doświadczeniu, możliwościach i aspiracjach zawodowych. Ale oprócz ofert pracy i profili kandydatów, portal zawiera również wiele istotnych treści dla osób z niepełnosprawnością, podpowiada jak napisać CV, czy list motywacyjny.

- Kiedy podejmowałem decyzję, aby uruchomić portal Sprawni w pracy, po 10 latach prowadzenia Centrów Integracja, przekonałem się, że osoby z niepełnosprawnością potrzebują takiego narzędzia, jakim jest portal rekrutacyjny - mówi inicjator i twórca portalu Sprawni w Pracy, prezes Fundacji Integracja Piotr Pawłowski. - Biorąc pod uwagę fakt, że pracownicy z niepełnosprawnością mieszkają w różnych miejscach, zarówno małych, jak i dużych  miastach, czy też wsiach, jest to niebywały potencjał, który w naszym kraju trzeba wykorzystać. Podobnie jest z firmami, instytucjami publiczne, czy firmami komercyjnymi, które też działają w każdej mniejszej lub większej miejscowości. Spotkanie obu stron jest możliwe dzięki portalowi sprawniwpracy.pl.

W zeszłym roku Fundacja Integracja prowadziła kampanię społeczną "Nie chcę być strażakiem!". Jej celem była nie tylko promocja zatrudniania osób z niepełnosprawnością, ale też walka ze stereotypami, że osoba z niepełnosprawnością jest mało wydajnym, czy też bardziej wymagającym pomocy pracownikiem. Kampania pokazuje, że osoby z niepełnosprawnością są aktywne, mają do siebie duży dystans i przełamują społeczne tabu. Film emitowany w internecie obejrzało ponad 330 tysięcy osób. Ponadto spot otrzymał wiele nagród, m. in. Brązowe Lwy na festiwalu w Cannes 2016, 5 nagród na KTR 2016 oraz Złoto i GRAND PRIX na INNOVATION AD.

Projekt prowadzi Integracja. Profesjonalna, ogólnokrajowa organizacja pozarządowa, aktywnie działająca na rzecz osób z niepełnosprawnością, ich rodzin i opiekunów, która powstała z inicjatywy Piotra Pawłowskiego. Fundacja Integracja od lat likwiduje bariery architektoniczne, cyfrowe i społeczne. Poprzez swoje działania doprowadza także do zmian prawa i świadomości społecznej. Prowadzi sieć Centrów Integracja oraz własną Infolinię, od ponad 22 lat wydaje Magazyn "Integracja" - największą tego typu bezpłatną publikacją w kraju, która dostarcza kompleksowej wiedzy z zakresu niepełnosprawności oraz przedstawia Czytelnikom bieżące sprawy i problemy środowiska. Poza tym prowadzi portal Niepelnosprawni.pl, realizuje program telewizyjny "Misja Integracja" i serwisy tematyczne np. sprawniwpracy.pl. Fundacja Integracja tworzy głośne kampanie społeczne, wybiera Człowieka bez barier, organizuje Wielką Galę Integracji oraz promuje Liderów Dostępności.

Więcej informacji na stronie www.integracja.org

Informacje dla mediów: Tomasz Pisarzewski, tel. 505 602 711, tomasz.pisarzewski@integracja.org