Serwis bez barier

wolontariat Gdańsk

Oferta pracy w firmie Fundacja Grupy ERGO Hestia na rzecz integracji zawodowej osób niepełnosprawnych INTEGRALIA

Data dodania: 2017-11-29

Fundacja Grupy ERGO Hestia na rzecz integracji zawodowej osób niepełnosprawnych INTEGRALIA

Lokalizacja
Trójmiasto, pomorskie
Obszar zatrudnienia
Pomoc społeczna
Główne obowiązki pracownika na danym stanowisku
Fundacja Grupy ERGO Hestia na rzecz integracji zawodowej osób niepełnosprawnych Integralia poszukuje wolontariusza do wspólnego spędzania czasu z licealistą z orzeczonym Zespołem Aspergera, mieszkającym w Gdańsku. Do zadań wolontariusza będą należały spotkania towarzyskie, podczas których chłopiec mógłby porozmawiać o swoich zainteresowaniach, sprawach codziennych, relacjach koleżeńskich itp. (uwaga: to nie jest terapia). Częstotliwość spotkań do ustalenia w zależności od dyspozycyjności wolontariusza.
Wymiar i forma zatrudnienia
inny jaki?, inna

Wymagania
Studenta/ absolwenta pedagogiki, psychologii i pokrewnych kierunków, który przy okazji spotkań mógłby trenować pracę/ wspieranie osoby z Aspergerem, dodatkowo będącej w trudnej sytuacji ekonomiczno-społecznej. Zależy nam na osobie, która nie boi się wyzwań i dzięki swojej otwartości wpisze się w nasz zespół. Fajnie, gdyby wolontariuszem był chłopak, mogący stanowić pewien wzorzec dla ucznia, ale nie jest to warunek konieczny.
Co oferujemy? - Udział w Inspiratorium - innowacyjnym projekcie wspierania uczniów z niepełnosprawnością w przechodzeniu z edukacji do zatrudnienia, realizowanym w ramach TransferHUB na zlecenie Ministerstwa Rozwoju; - Współpracę z najwyższej klasy specjalistami z zakresu psychologii, psychoterapii, oligofrenopedagogiki, doradztwa zawodowego itp.; - Możliwość praktycznego nabywania umiejętności zawodowych dzięki wskazówkom specjalistów, śledzeniu efektów pracy doradczej, terapeutycznej oraz organizacyjnej w ramach projektu; - Radość z wniesienia serca i rozumu w świat chłopca, który bardzo tego potrzebuje :) - Umowę, zaświadczenie o wolontariacie (na życzenie), zwrot kosztów dojazdu na spotkania i innych ewentualnych wydatków (po uprzednim uzgodnieniu). Zapraszamy do przesyłania swoich zgłoszeń (CV lub krótka informacja o sobie wraz z opisem motywacji do wolontariatu na rzecz licealisty) na adres mailowy: beata.tokarewicz@gmail.com do dnia 10 grudnia 2017 r.