Włącz standardowy schemat kolorów Włącz kontrastowy schemat kolorów
Mapa serwisu
Kontakt
Serwis bez barier

Szansa na sukces. Płatne szkolenia i staże

Data dodania: 2017-09-18

80 osób z niepełnosprawnością z Podkarpacia ma szansę na półroczne płatne staże oraz szkolenia zawodowe. Do końca września Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego (RARR) prowadzi nabór w pierwszej turze projektu "Szansa na sukces".

Projekt RARR-u jest dużo korzystniejszy od innych funkcjonujących na rynku staży dla osób z niepełnosprawnością.

- Naszym atutem jest to, że oferujemy szkolenia zawodowe związane z konkretną ofertą stażową - poinformował animator projektu Mateusz Klimczak. - Uczestnicy projektu po ukończeniu szkolenia uzyskują konkretne kwalifikacje zawodowe, np. prawo jazdy zawodowe. Finansujemy również egzaminy państwowe. Osoby, które ukończą szkolenie, od razu kierowane będą na staż - dodał.

Wymogi i oferta

W projekcie udział weźmie 80 osób, w tym 48 kobiet i 32 mężczyzn. W pierwszej turze zostanie przyjętych 40 osób, nabór trwa do końca września. Kolejna tura naboru zaplanowana jest na kwiecień 2018 roku.

Szkolenia będą związane z konkretną ofertą stażową, ale będą też dostosowane do potrzeb uczestników. Potrzeby te określi indywidualny plan działania. Uczestnicy będą mogli również sami wskazywać firmy, w których chcieliby odbywać staże.

W projekcie udział wziąć mogą osoby z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, mieszkające na Podkarpaciu. Nie jest natomiast wymagana rejestracja takiej osoby w urzędzie pracy.

Uczestnicy miesięcznie będą otrzymywać stypendium stażowe w wysokości 1850 zł brutto. Mogą liczyć także na zwrot kosztów dojazdów na szkolenie czy kosztów opieki nad dzieckiem lub osobą zależną.

Zostań w pracy!

Jak zaznaczyła koordynatorka projektu Agnieszka Florek, pracodawcy, którzy przyjmą osoby na staż, zyskają pracowników już w pełni przeszkolonych.

- Podczas półrocznego stażu, który można traktować jako próbny okres zatrudnienia, przedsiębiorcy mogą obserwować, czy stażyści sprawdzają się na danym stanowisku, a gdy postanowią ich zatrudnić, skorzystają z przysługujących im z tego tytułu ulg - dodała.

Florek zaznaczyła, że pracodawcy przed rozpoczęciem staży będą przeprowadzać rozmowy kwalifikacyjne, aby mieć pewność, że przyjmują na staż osobę, której potrzebują.

Projekt "Szansa na Sukces" realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

Czytaj także