Włącz standardowy schemat kolorów Włącz kontrastowy schemat kolorów
Mapa serwisu
Kontakt
Serwis bez barier

Samodzielność. Droga do zawodowego sukcesu

Data dodania: 2017-10-30

Niepełnosprawność, powstała w wyniku wypadku, spowodowała nagłe i niespodziewane zmiany w życiu Stevena Morgnera. Mężczyzna chciał znów być aktywny zawodowo i musiał odnaleźć się na rynku pracy jako osoba z niepełnosprawnością. Jak ocenia niemieckich pracodawców? Przeczytajcie jego historię.

Steven Morgner jest Niemcem, który pracował jako menager projektów w firmie organizującej eventy. Był ambitny i wciąż podnosił swoje kwalifikacje, m.in.: zdobył dyplom dziennikarza i ukończył studia z zakresu przedsiębiorczości. Praca i możliwość ciągłego rozwoju przynosiły mu satysfakcję.

Chęć pracy

Pewnego dnia miał wypadek samochodowy, a w wyniku obrażeń stał się osobą ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Wciąż jednak przez kilka lat mógł pracować na swoim stanowisku w firmie. Pracę stracił dopiero w wyniku kryzysu finansowego w 2008 r.

Steven zaczął się ubiegać o pracę. I już od samego początku aplikowania do firm, odczuwał negatywne konsekwencje niepełnosprawności. Nie był zapraszany na rozmowy kwalifikacyjne, a pracodawcy nie byli zainteresowani współpracą. Na krótko uzyskał pracę w Ministerstwie Polityki Społecznej. Po dwóch latach umowa wygasła. Znów był bez pracy. Znów jej szukał. Dość długo.

Niepowodzenia wzbudzały w nim frustracje. Mógł podjąć pracę w spółdzielni zatrudniającej osoby z niepełnosprawnością lub przejść na rentę, ale Steven konsekwentnie upierał się przy tym, że stać go na więcej.

Cały tekst przeczytasz na portalu Niepelnosprawni.pl.

Czytaj także