Włącz standardowy schemat kolorów Włącz kontrastowy schemat kolorów
Mapa serwisu
Kontakt
Serwis bez barier

Ruszyła kampania informacyjna otwartości Poczty na pracowników i klientów z niepełnosprawnością

Data dodania: 2017-10-12

- Od momentu podpisania porozumienia z PFRON i Ministerstwem Rodziny Pracy Polityki Społecznej poziom zatrudnienia osób z niepełnosprawnością wzrósł o 10 proc. i wynosi w tej chwili około 1200 osób. Co ciekawe najwięcej z nich to listonosze - powiedział Przemysław Sypniewski, prezes Poczty Polskiej, podczas konferencji inaugurującej kampanię informacyjną "Poczta Polska bez barier", która odbyła się w środę, 11 października. To wspólne działanie Poczty Polskiej, Ministrstwa Infrastruktury i Budownictwa i Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

- Chcę pogratulować tej dobrej decyzji, która pokazuje, że współpraca, jaką nawiązaliśmy z Pocztą Polską w marcu, z deklaracji zamienia się w konkretne działania. I w ten sposób Poczta buduje ważne dla spółki zaufanie i swoją wiarygodność - powiedziała o rozpoczęciu kampanii Minister Rodziny Pracy i Polityki Spolecznej, Elżbieta Rafalska.

Szefowa MRPiPS wskazała na to, że nowa kampania wpisuje się w działania jej resortu na rzecz poprawy sytuacji osób z niepełnosprawnością.

- Przykład współpracy między naszymi resortami pokazuje bardzo pozytywną tendencję. Do tej pory bolączką funkcjonowania państwa była resortowość, teraz widzimy, że jest jej coraz mniej - podsumowała minister Rafalska podjęte działania przez Pocztę, ale też jej resort oraz Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.

Więcej przeczytasz na portalu Niepelnosprawni.pl.

Czytaj także